Ingatlan fotózási technikák

JÓ KÉP = FÉL SIKER

Nagyon nem mindegy, hogy milyen fotókat készítünk egy ingatlanról!

Az interneten található ingatlanhirdetések képei keltik az első benyomást az potenciális vevőjelöltekben.

A jó minőségű, professzionális képek segítenek megnövelni az érdeklődést az ingatlan iránt.  Azonban minden ingatlan más, és a fotózási technikáknak is változatosnak kell lenniük a különböző típusok esetén. 

Jöjjön néhány hasznos dolog, amire érdemes figyelni!

1. Lakások fotózása

A szűk terek és az esetleges zsúfoltság miatt nehéz a képeken visszaadni az arányokat, ezért fontos a megfelelő térérzet megteremtése. Ehhez a széles látószögű beállítások használata ajánlott és hogy lehetőleg a helyiség valamelyik sarkából fotózzunk.

A legtöbb lakás vagy ház fotózására elegendő egy mobiltelefon is. Sokszor egy jó telefonnal és némi utómunkával nagyon jó minőségű és figyelemfelkeltő képeket lehet készíteni. Szintén fontos, hogy figyeljünk a fényekre és a tükröződésekre ugyanúgy, mint a nem oda illő tárgyakra, mint pl egy ruhaszárítóra vagy rendetlenségre.

Mindent fotózzunk le, de nem kell mindent a kirakatba tenni.

Magánszemélyként ez nem tűnhet fontosnak, de egy jó szakember mindig készít képeket a környezetről, a homlokzatról, az esetleges hibákról (ázások, repedések, stb.) és persze minden helyiségről. 

A hirdetésekbe viszont csak a megfelelően megválasztott és figyelemfelkeltő képeket tegyük be (pl. mellékhelyiség képével még véletlenül se hirdessünk!)!

Egy lakásról legalább 15-20 fotó készüljön!

2. Házak fotózása

Házak fotózása esetén az áttekinthetőség, az egész ingatlan és az abban rejlő lehetőségek bemutatása a cél. Ezért a szokásos belső tereken kívül fotózzuk le az összes egyéb helyiséget, kertet, udvart, garázst, melléképületet, teraszt, medencét, extrákat (pl. elektromos berendezéseket, klímákat, riasztót, vízlágyítót, gépészetet, stb.) is.

Persze itt sem kell mindent felhasználni a hirdetéshez, de legyenek ilyen képek is készenlétben, ha később szükség lenne rájuk!

A ház és a kert méretétől és jellegétől függően itt már megjelenhetnek a különböző webséták, esetleg digitálisan berendezett terek is. Nagyobb telekkel, birtokkal, látványosabb kültéri extrákkal rendelkező vagy egyedi elhelyezkedésű ingatlanoknál már akár a drónos felvételek is szóba kerülhetnek. Ezeket  magánszemélyek nagyon ritkán alkalmazzák, ehhez már szakértő bevonása szükséges.

Családi házakról legalább 30-40 fotó készüljön!

3. Telkek, szántóföldek, erdők, mezők, gazdasági ingatlanok, ipari ingatlanok, csarnokok fotózása

Ezek a helyek, ha felépítménnyel rendelkeznek, akkor általában nagyobbak és több részből állnak, mint a lakások és a házak, így a megfelelő fotózási technikák alkalmazása rendkívül fontos itt is. 

Ipari és gazdasági ingatlanok esetén legyen lefotózva 1-1 csarnok, a hozzá kapcsolódó kiszolgáló egységek, szociális blokkok, a gépészeti eszközök, kazánok, fűtőtestek, stb. Ezekből az impozánsabbak mehetnek a hirdetésbe, a többi pedig legyen félretéve, ha az ügyfél még további információkat szeretne kapni a személyes megtekintés előtt.

A felépítménnyel nem rendelkező ingatlanoknál is adják át a fotók a környezeti adottságokat!

Kiemelkedően fontos, hogy a képek jól mutassák az elhelyezkedést, a megközelítési lehetőségeket akár légifelvételek segítségével.

4.Exkluzív ingatlanok

Vannak olyan egyedi, exkluzív, nagy értéket képviselő ingatlanok, ahol már az egyszerű mobiltelefonos fényképezés nem elegendő és profi fotós segítségét kell igénybe vennünk.

Ezeket az ingatlanokat sokszor berendezik a fotózáshoz, hogy még impozánsabbak legyenek, de én szoktam javasolni az ügyfeleimnek, hogy készítsünk az üres állapotról is képeket. Ezeket aztán az érdeklődők igényei szerint különböző stílusban digitálisan be lehet rendezni, megkönnyítve a döntést.

Itt már tényleg nagyban függ az értékesítő a kreativitásától, hogy milyen eszközöket és technikákat használ. 

Mint láthatjuk, az ingatlanfotózás során nemcsak a kiválasztott eszközök és felszerelések számítanak, hanem a megfelelő technikák alkalmazása és a képek felhasználása is rendkívül fontos. 

Az ingatlanok típusától függően eltérő megközelítésekre van szükség a fotózás során. A lakásoknál és házaknál fontos az otthonosság érzetének és a lehetőségeknek az átadása, míg az ipari ingatlanoknál a tágasság és a funkcionalitás hangsúlyosabb.

 Ez a fajta fényképezés szakértelmet, precizitást és gyakorlatot igényel. Vegyük figyelembe, hogy nem mindenki profi fotós és akármilyen szuper telefonunk is van, egy ingatlan eladásakor olykor igenis igénybe kell vennünk profi fotósok segítségét, tapasztalatát!

Ha Neked is segítségre van szükséged, vagy kérdésed lenne a témával kapcsolatban, keress nyugodtan.

Küldetésem

Küldetésünk, hogy szakértelmem segítségével akár eladói, akár vevői oldalról mindenki megtalálja a számításait.

Korábbi tartalmaink

Elérhetőségeim

Küldetésem

Küldetésemnek tekintem, hogy segítsek megtalálni a hozzám fordulók számítását, akár ingatlaneladásról, akár -vételről legyen szó!

Szilágyi Szabolcs ingatlan © – Adatvédelmi tájékoztató